همدردی با همنورد

          " هـــمــدردی با هـــمـــنــــورد "

روابط انسانها و بویژه کوهنوردان تنها به لحظات شیرین با هم بودن و  شادی فتح قله ها خلاصه نمی شود.به گاه غمها و ناراحتیها نبز آن همبستگی و همدلی کوهستان را در روابط خود تجلی و تداوم می بخشند.
آقای اجدادی همنورد پیشکسوت و یار با وفای گروه کوهنوردی عصای سفید حدود یکماه است که سوگوار در گذشت همسر مهربانشان خانم بهار صادقی هستند.
به پاس گرامیداشت خاطره مهربانیها و مهمان نوازیهای آنمرحومه و همدردی با همنورد فداکارمان ظهر روز پنجشنبه 6 مهر ماه جمعی بیست نفره از کوهنوردان باوفای آبفا و عصای سفید کردستان راهی  شهر سیاهکل ( مهد آزادگی ایران ) شدیم. در حدود ساعت 3 بامداد روز جمعه بود که در زیر ریزش باران پائیزی مورد استقبال گرم و صمیمانه آقای اجدادی قرار گرفتیم.
√ از شانس خوب ما مستأجر طبقه پائین منزل ایشان به مسافرت رفته بودند و برای اسکان در اختیارمان قرار دادند. به دوستان وعده داده بودیم در جوار این برنامه کوه جنگلی  " کاکوه ‌" را که در نزدیکیهای سیاهکل قرار گرفته را صعود نمائیم اما تداوم و شدت بارندگی ناچارمان ساخت در حدود ساعت ده صبح روز جمعه با مینی بوس از جاده زیبای سیاهکل به دیلمان دیدن کنیم .  در این مسیر از آبشار زیبای " لونک " که بر اثر بارندگی طغیان کرده و به زیبائیش افزوده شده بود دیدن کرده و پس از گرفتن عکسهای یادگاری به سیاهکل برگشتیم .
 بعد از صرف ناهار تدارک دیده شده توسط آقای اجدادی  به اتفاق خانواده محترم ایشان جهت ادای احترام به محل آرامگاه مرحومه بهار صادقی رفتیم.
√ در نظر داشتیم که برای پایان دادن به زحماتمان شب را در یکی از شهرهای ساحلی بسر بریم اما اصرار بیش از حد آقای اجدادی مبنی بر ماندن و این موضوع که همان شب تعدادی از دوستان گیلانی قصد داشتند برای تسلی خاطر ایشان و دیدار با ما به آنجا بیایند آن شب را در محفل دوستانه و خاطره انگیز و پر مهرشان باقی ماندیم .
√ فردای روز بعد پس از صرف صبحانه با بدرقه صمیمانه آقای اجدادی سیاهکل را ترک کردیم.
√ با قطع بارندگی هوائی بسیار مطبوع و آرام پدیدار شد . لذا با نظر دوستان تصمیم گرفته شد در نزدیکترین ساحل به دیدار دریا برویم. با تجربه سفرهای قبلی ساحل چمخاله در همجواری شهر لنگرود را انتخاب  کردیم . لحظاتی را با تماشا و شنیدن صدای امواج آرام دریا بسر بردیم , تعدادی از دوستان و بویژه دوستان نابینا نیز دل را به دریا زدند و با پای برهنه ماسه های نرم و نوازش امواج دریا را تجربه کردند.
√ پس از گرفتن عکسهای یادگاری راه نسبتا طولانی برگشت را در پیش گرفته و در حدود ساعت 1 بامداد روز یکشنبه به سنندج برگشتیم.
√ در این برنامه همنوردان نابینا آقایان شجاع شیخله و فرهاد حسین پناهی و شهلا عبدی , صبری حسین پناهی , عینا مرادی و عضو جدیدمان روناک قاسمی حضور داشتند.
جا دارد که تشکر ویژه ای نیز از آقای عزیز رضا قلی و خانمها لیلا صادقی ,شریفه کاردوسیان و شرافت کریمیان در امر پذیرایی و همکاری مجدانه در طول برنامه ابراز داریم .
جای دیگر دوستان خالی
/ 0 نظر / 142 بازدید