طلوعی دیگر

         " طـلــوعـی دیــــگــر "


بار دیگر همنوردان و باران ثابت قدم عصای سفید گرد هم آمدند تا با صعود ی دیگر به قله آبیدر بزرگ  علاوه بر نشان دادن همدلی و انسجام خود یاد و خاطره اسطوره ملی کوهنوردی کشور و جهان زنده یاد محمد اوراز را گرامی بدارند.
کوەبانوان:باران سلیمی ، شهلا عبدی ، صبری  حسین پناهی و کوه مردان : شجاع شیخله، حامد محمدی ، عادل پرویزی، سیامک خسروی و صنعان فرهادی از حاضرین در این برنامه بودند.
میهمانان ویژه این برنامه خانم مربیان و آقای گلمحمد زاده از شهر تهران بودند که در نظر دارند مستندی ماندگار از فعالیت‌های گروه کوهنوردی عصای سفید کردستان تهیه نمایند.
حضور دوباره کاک طالب عزیز که پس از یکدوره بیماری سلامتی خود را بازیافته بود و آمدن پر رنگ همنورد کاک فرهاد وحدانی و همسر مهربانشان از دیگر ویژگی های این برنامه بود.
بعضی از دوستان هم به ناحق نیامدند. تعدادی با پیش فرض و بهانه احتمال استفاده ابزاری و طرح تئوری توطئه نامفهوم ، یکی هم به بهانه حضور آن دیگری!! که هیچکدام از این بهانه ها برازنده کوهنورد واقعی نیست.
روز شنبه 18 شهریور را بواسطه تعطیل عمومی  و خلوت بودن کوهستان برای اجرای این برنامه انتخاب کرده بودیم. در صفوفی پیوسته در حدود ساعت ده صبح به قله رسیده و پس از گرفتن عکسهای یادگاری و صرف صبحانه مختصر مسیر بازگشت را به سمت تفرجگاه خضر زنده که در دامنه شمالی آبیدر بزرگ قرار دارد در پیش گرفتیم. 
در آنجا همنورد مهربان و یاور همیشگی گروه " کاک رئوف عبداللهی " به اتفاق خانواده محترمشان  پذیرائی مفصلی تدارک دیده بودند . این پذیرائی مفصل که با اجرای موسیقی همنوردان همراه بود تا ساعت دو بعد از ظهر و بجا گذاشتن خاطره ای خوش به طول انجامید.
جای دیگر دوستان خالی
/ 0 نظر / 89 بازدید