صعود اولی ها

             به پاس صعود اولی ها                        جمعه 17 بهمن به میمنت ورود اعضای جدیدمان خانمها "شلیر ویسی" و "بیان احمدی "به اتفاق تعدادی دیگر  از دوستان و همراهان همیشگی راهی آبیدر شدیم.

 اعضای جدید با شورو حالی وصف ناپذیر که توأم با نگرانی از اولین مصافشان با کوه وکوهنوردی بود تمام توجه ما را به خود جلب می کرد.برای کم کردن فشار بر روی آنها قسمت کوتاهی از مسیر را با ماشین طی کردیم تا مجبور نباشیم در شروع کار شتاب گامهای دیگر دوستان را کند نمائیم. در نیمه های راه بود که آنها هم به ما رسیدند و همگام با هم راه قله را در پیش گرفتیم. در مدت حدود 2 ساعت به پناهگاه قله رسیدیم.

شخصا" ترجیح می دهم در برنامه آبیدر صبحانه را از محل بوفه پناهگاه تهیه نمایم. اما  خوراکی های فراوانی که دوستان به همراه داشتند مانع این ترجیحاتمان شد. با گرفتن عکس یادگاری  از همان مسیر  آمده به پائین برگشتیم.

 

هوای مطبوع کوهستان که کمترین نشانی از زمستان داشت نقشی بیاد ماندنی  و خاطره ای خوش در ذهن اعضای جدیدمان بر جای گذاشت .

/ 7 نظر / 9 بازدید
مريلا

سلام از وبلاگت خيلي خوشم اومد به منم سر بزن و آدرس وبلاگتو واسم بزار تا بتونم هر روز من و بقيه بازديد کنندگان بهت سر بزنيم محلي که وبلاگتو ثبت ميکني بزرگترين دايرکتوري وبلاگ نويسان ايران است و فوق العاده پر بازديد.حتما بيا و لينکتو ثبت کن .مرسي.

هادی

چرا انقد از خودتون تعریف می کنید .مگه کوه رفتن اونم ابیدر هنر؟یک عده رو صرفا برای تبلیغات جمع کردن و بردن به شبکه ورزش چه مفهومی می تونه داشته باشه؟احتمالا به این دلیل بوده که میخواستید ثواب کردنتون رو به رخ بکشید؟

مهران

هادی جان، حالا چرا فشار خون شما رفته بالا؟! به نظر من قدر خودت رو بدون، بعضی ها برای گذاشتن همچین پیغام هایی در فیس بوک کلی پول میگیرن. برو اونجا بیشتر کاسب میشی! ;)

مهسا کشکولی

به اعضای جدیدتون تبریک میگم :) و امیدوارم باز هم به کوهنوردی ادامه بدن، براتون آرزوی موفقیت می کنم، پیروز باشید و برقرار [گل]

حسین رضایی ( کوه نوشت)

سلام؛ به این لینک ملاحظه کنید: http://koohnevesht.blogfa.com/post-1509.aspx

خانم هادی

اولا از اینکه دیر پاسخ میدم عذرخواهی میکنم ثانیا از نصایح پیامبرگونه شما ممنونم ثالثا بحث من این نیست که نابینایان توانایی رفتن به کوه را دارند بحث بر سر این است که شما با توصیف اغراق آمیز کار خود و همکارانتان را در کمک به این افراد بزرگ و معجزه آسا جلوه می دهید به طوری که انگار خود آنها هیچ نقشی ندارند مگر نه این است که دوستی و همراهی با نابینایان و هر قشر دیگری شیرین، لذت بخش و آموزنده است. اینکه می نویسید که نمی بینیم و لی می خواهیم دیده شویم جز اینکه تضرع و التماس این افراد را از زبان شما و یا بهتر است بگوییم برداشت شما برای پذیرفته شدن انتقال می دهد و ترحم دیگران را برمی انگیزاند معنای دیگری می تواند داشته باشد. اینها ظرفیت ها و توانایی های خود را نشان می دهند هر که خواست باور می کند هر کس هم نخواست مختار است ایا این گونه پذیرفته شوند بهتر نیست؟

خانم هادی

سلام. من با هیچ کس و هیچ چیزی مشکل ندارم و فقط هدفم از این کار یک نقد مودبانه بود که برام روشن شد که شما و دوستانتون هم مثل خیلی های دیگه اصلا نقد پذیر نیستید.خدانگهدار