یادمان 50 سالگی ساخت جانپناه توچال

       پنجاه سالگی جانپناه قله توچال

با همت هیئت کوهنوردی کارگران استان البرز و تعدادی دیگر از گروههای کوهنوردی کارگری جانپناه سنگی قله توچال که پس از گذشت 50 سال به صورت مخروبه درآمده و غیر قابل استفاده شده بود مرمت و بازسازی گردید و به همین مناسبت دوست و همنورد عزیزمان آقای کامبیز بختیاری که ریاست هیئت کوهنوردی کارگران استان البرز را نیز بر عهده دارند ما را به شرکت در مراسم بازگشائی جانپناه فرا خواندند.

 دوستان از این دعوت استقبال نموده و ساعت 11 صبح روز پنجشنبه 13 شهریور با حضور 15 نفر که 10 نفر آنها از گروه آبفای کردستان بودند و با مینی بوس آن شرکت که رانندگی آنرا همنورد فداکار و خستگی ناپذیر گروه آبفا آقای فرهاد بهمنی به عهده داشتند راهی تهران شدیم.

غروب همانروز پس از رسیدن به تهران مستقیما" به دربند رفته و کلیه همنوردان به استثنای بنده که همچنان دوران نقاهت جراحی زانویم را میگذرانم مسیر پناهگاه شیرپلا را در پیش گرفتند.

آقای بختیاری و همراهانش از روز قبل در قله چادر زده و بکار تکمیل بازسازی جانپناه مشعول بودند.

با هماهنگی قبلی که با آقای امینی مسئول محترم پناهکاه شیر پلا بعمل آمده بوددوستان شب را در خوابگاه عمومی شیرپلا به ازای هرنفر 6000 تومان به صبح رساندند.

صبح روز بعد بنده از مسیر ولنجک و تله کابین توچال و سایر افراد گروه از مسیر شیر پلا و پناهگاه امیری ( آنها پیاده و بنده سواره) به سمت قله 3950 متری توچال حرکت کردیم. بنده با کمی تأخیر مسیر نیم ساعته ایستگاه 7 تا قله را پیموده ودرحدود ساعت 10 صبح مورد استقبال گرم و صمیمانه آقای بختیاری و دوستانش که سخت مشغول کار بودند قرار گرفتیم.مقرر شده بود مراسم بازگشائی جانپناه کارگر در ساعت 11 صبح آغاز گردد. اما به دلیل آنکه تعدادی دیگر از دعوت شدگان هنوز به قله نرسیده بودند برنامه با تأخیر مواجه شد. از آنجا که تعدادی از افراد گروه ما نگران طولانی شدن زمان بازگشت به سنندج بودند سعادت شرکت در مراسم را از دست دادیم. لذا پس از پذیرائی شدن توسط میزبان  از آنها  عذر خواهی و خداحافظی کرده و راهی ایستگاه 7 تله کابین شدیم. از آنجا نیز با پرداخت هزینه گزاف هر نفر 23 هزار تومان سوارتله کابین شده و حدود ساعت 2 بعد از ظهرخود را به محل پارکینگ عمومی تله کابین واقع در منطقه موسوم به بام تهران که آقای بهمنی از 2 ساعت قبل منتظرمان بود رساندیم. بدون استراحت سوار مینی بوس شده وپس از صرف ناهار در غذاخوری بین راهی اتوبان ساوه در ساعت 11 شب به سنندج رسیدیم.

در اینجا لازم است از تلاش ستودنی دوستان نابینا و کم بینای گروه آقایان شجاع شیخله، حامد محمدی و سیامک خسروی که با همراهی یاور همیشگی مان آقای امیر ارسلان اعظمی برای اولین بار از مسیر سنگی دشوار دربند به شیرپلا به چنین ارتفاعی صعود کردندتقدیر نموده و صمیمانه به آنها تبریک گفت.

 

 

 

/ 2 نظر / 180 بازدید
دانلود عکس

با آرزوي بهترينها براي شما خوشحال ميشم به منم سر بزنيد دانلود هر چي که فکر کني www.mosaken.com