سومین برنامه

سومین برنامه گروه را بمناسبت روز جهانی معلولان برگزار کردیم.

ابتدا قرار بود برنامه را روز جمعه 8 آذر با توجه به نزدیکی آن با12 آذر (روز جهانی معلولان ) برگزار نمائیم اما شدت بارندگی در آن روز موجب شد آنرا به هفته بعد موکول نمائیم.

  بارش برف سنگین شب قبل از روز جمعه 15 آذر ،برنامه را به صعودی زمستانی تمام عیار تبدیل کرده بود. با کم شدن شدت بارش در ساعت 9 و نیم صبح  ضمن تجمع در محل میدان گاز ابتدا کوله پشتی های اهداء شده  از طرف آقای مرتضی شیروانی ( از کوهنوردان با سابقه و سرپرست گروه کوهنوردی شاهو که مدیریت فروشگاه لوازم کوهنوردی شاهو را نیز بر عهده دارند ) را در بین اعضاء تقسیم کرده سپس حرکت به سمت آبیدر بزرگ را با حضور 18 نفر آغاز کردیم .  وضعیت نامناسب کفش و پوشاک تعدادی از افراد گروه حرکت را در میان برفها و سرمای منطقه با مشکل و کندی مواجه می ساخت. پس از 3 ساعت کوهپیمائی سنگین  و پشت سر گذاشتن منطقه موسوم به برف چال به دو دسته تقسیم شدیم . پس از گرفتن عکسهای یادگاری  آندسته از افراد که دارای کفش و لباس مناسبتری بودند به طرف قله وبقیه افراد راه بازگشت را در پیش گرفتیم. در ساعت 3 بعد از ظهر کلیه افراد با سلامتی و شاداب از مصاف با برف زود رس زمستانی به میدان گاز برگشتیم و با توجه بهشرایط نامناسب جوی  ناهار تدارک دیده شده را به منزل یکی از اعضاء که در همان نزدیکی بود برده ودر آنجا صرف نمو دیم.

اعضاء نابینا و کم بینای گروه عبارت بودند از خانمها 1- صبری حسین پناهی 2- عینا مرادی 3- بهار حاج میرزائی و آقایان 1- عادل پرویزی 2- فرشاد نصرتی 3- سیامک خسروی 4- صنعان فرهادی

در این برنامه تعدادی از کوهنوردان گروه کوهنوردی آبفای کردستان و آقای دکتر مرادحاصلی مدیر عامل شرکت بتن پیش تنیده کردستان ما را همراهی کردند.

 

 

 خانم پروین قلعه پرداز از کوهنوردان فعال و با سابقه سنندج که همراهی خانم عینا مرادی رابر عهده داشتند و در کلیه برنامه های گروه فعالانه ما را همراهی می نمایند.

 از کوله پشتی های اهدائی آقای مرتضی شیروانی

/ 0 نظر / 91 بازدید