گروه کوهنوردی عصای سفید کردستان


+ اطلاعیه

نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ جشن روز جهانی عصای سفید

    🌺جـــشن روز جـــهــانــی عـصــای ســـفـــیــد🌺

روز جمعه 21 مهر به رسم سالیان گذشته با حضور گرم و صمیمی جمع کثیری از دوستان نابینا و کم بینای شهرمان به استقبال روز جهانی عصای سفید رفتیم. 
این برنامه که حضور آقای دکتر نصرالله ابراهیمی از چهره های شاخص نابینایان شهرمان آن را مزین ساخته بود در ساعت هفت صبح از محل پارک کودک سنندج به سمت پارک جنگلی "  گوێزە کوێر " آغاز شد . پذیرایٔی گرم خادم نامدار طبیعت و سنبل مهربانی کاک حمید ملک الکلامی و استقبال مردم فهیم شهرمان به همراه اجرای موسیقی زنده کاک عادل پرویزی و آواز کاک رسول رضائی و دانیال امیری و دیگر دوستان رونق برنامه را دو چندان کرد. 
در پایان با تأکید بر احترام و ارزش والای عصای سفید بعنوان  تکیه گاه و ابزاری برای خودباوری و استقلال نابینایان جوائزی در بین کلیه شرکت کنندگان نابینا و کم بینا به قید قرعه توزیع گردید.
لازم به توضیح است که بخشی از این جوایز توسط اداره بهزیستی شهرستان سنندج و آقای رئوف عبداللهی از همنوردان گروه آبفا تهیه شده بود که مورد تقدیر و تشکر قرار گرفت.
برنامه با گرفتن عکسهای یادگاری در ساعت نه و نیم صبح خاتمه یافت .
گروه کوهنوردی عصای سفید کردستان
نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ٦:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٦/٧/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ همدردی با همنورد

          " هـــمــدردی با هـــمـــنــــورد "

روابط انسانها و بویژه کوهنوردان تنها به لحظات شیرین با هم بودن و  شادی فتح قله ها خلاصه نمی شود.به گاه غمها و ناراحتیها نبز آن همبستگی و همدلی کوهستان را در روابط خود تجلی و تداوم می بخشند.
آقای اجدادی همنورد پیشکسوت و یار با وفای گروه کوهنوردی عصای سفید حدود یکماه است که سوگوار در گذشت همسر مهربانشان خانم بهار صادقی هستند.
به پاس گرامیداشت خاطره مهربانیها و مهمان نوازیهای آنمرحومه و همدردی با همنورد فداکارمان ظهر روز پنجشنبه 6 مهر ماه جمعی بیست نفره از کوهنوردان باوفای آبفا و عصای سفید کردستان راهی  شهر سیاهکل ( مهد آزادگی ایران ) شدیم. در حدود ساعت 3 بامداد روز جمعه بود که در زیر ریزش باران پائیزی مورد استقبال گرم و صمیمانه آقای اجدادی قرار گرفتیم.
√ از شانس خوب ما مستأجر طبقه پائین منزل ایشان به مسافرت رفته بودند و برای اسکان در اختیارمان قرار دادند. به دوستان وعده داده بودیم در جوار این برنامه کوه جنگلی  " کاکوه ‌" را که در نزدیکیهای سیاهکل قرار گرفته را صعود نمائیم اما تداوم و شدت بارندگی ناچارمان ساخت در حدود ساعت ده صبح روز جمعه با مینی بوس از جاده زیبای سیاهکل به دیلمان دیدن کنیم .  در این مسیر از آبشار زیبای " لونک " که بر اثر بارندگی طغیان کرده و به زیبائیش افزوده شده بود دیدن کرده و پس از گرفتن عکسهای یادگاری به سیاهکل برگشتیم .
 بعد از صرف ناهار تدارک دیده شده توسط آقای اجدادی  به اتفاق خانواده محترم ایشان جهت ادای احترام به محل آرامگاه مرحومه بهار صادقی رفتیم.
√ در نظر داشتیم که برای پایان دادن به زحماتمان شب را در یکی از شهرهای ساحلی بسر بریم اما اصرار بیش از حد آقای اجدادی مبنی بر ماندن و این موضوع که همان شب تعدادی از دوستان گیلانی قصد داشتند برای تسلی خاطر ایشان و دیدار با ما به آنجا بیایند آن شب را در محفل دوستانه و خاطره انگیز و پر مهرشان باقی ماندیم .
√ فردای روز بعد پس از صرف صبحانه با بدرقه صمیمانه آقای اجدادی سیاهکل را ترک کردیم.
√ با قطع بارندگی هوائی بسیار مطبوع و آرام پدیدار شد . لذا با نظر دوستان تصمیم گرفته شد در نزدیکترین ساحل به دیدار دریا برویم. با تجربه سفرهای قبلی ساحل چمخاله در همجواری شهر لنگرود را انتخاب  کردیم . لحظاتی را با تماشا و شنیدن صدای امواج آرام دریا بسر بردیم , تعدادی از دوستان و بویژه دوستان نابینا نیز دل را به دریا زدند و با پای برهنه ماسه های نرم و نوازش امواج دریا را تجربه کردند.
√ پس از گرفتن عکسهای یادگاری راه نسبتا طولانی برگشت را در پیش گرفته و در حدود ساعت 1 بامداد روز یکشنبه به سنندج برگشتیم.
√ در این برنامه همنوردان نابینا آقایان شجاع شیخله و فرهاد حسین پناهی و شهلا عبدی , صبری حسین پناهی , عینا مرادی و عضو جدیدمان روناک قاسمی حضور داشتند.
جا دارد که تشکر ویژه ای نیز از آقای عزیز رضا قلی و خانمها لیلا صادقی ,شریفه کاردوسیان و شرافت کریمیان در امر پذیرایی و همکاری مجدانه در طول برنامه ابراز داریم .
جای دیگر دوستان خالی
نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ٦:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٦/٧/۱٩
تگ ها: همدردی
comment نظرات () لینک

+ طلوعی دیگر

         " طـلــوعـی دیــــگــر "


بار دیگر همنوردان و باران ثابت قدم عصای سفید گرد هم آمدند تا با صعود ی دیگر به قله آبیدر بزرگ  علاوه بر نشان دادن همدلی و انسجام خود یاد و خاطره اسطوره ملی کوهنوردی کشور و جهان زنده یاد محمد اوراز را گرامی بدارند.
کوەبانوان:باران سلیمی ، شهلا عبدی ، صبری  حسین پناهی و کوه مردان : شجاع شیخله، حامد محمدی ، عادل پرویزی، سیامک خسروی و صنعان فرهادی از حاضرین در این برنامه بودند.
میهمانان ویژه این برنامه خانم مربیان و آقای گلمحمد زاده از شهر تهران بودند که در نظر دارند مستندی ماندگار از فعالیت‌های گروه کوهنوردی عصای سفید کردستان تهیه نمایند.
حضور دوباره کاک طالب عزیز که پس از یکدوره بیماری سلامتی خود را بازیافته بود و آمدن پر رنگ همنورد کاک فرهاد وحدانی و همسر مهربانشان از دیگر ویژگی های این برنامه بود.
بعضی از دوستان هم به ناحق نیامدند. تعدادی با پیش فرض و بهانه احتمال استفاده ابزاری و طرح تئوری توطئه نامفهوم ، یکی هم به بهانه حضور آن دیگری!! که هیچکدام از این بهانه ها برازنده کوهنورد واقعی نیست.
روز شنبه 18 شهریور را بواسطه تعطیل عمومی  و خلوت بودن کوهستان برای اجرای این برنامه انتخاب کرده بودیم. در صفوفی پیوسته در حدود ساعت ده صبح به قله رسیده و پس از گرفتن عکسهای یادگاری و صرف صبحانه مختصر مسیر بازگشت را به سمت تفرجگاه خضر زنده که در دامنه شمالی آبیدر بزرگ قرار دارد در پیش گرفتیم. 
در آنجا همنورد مهربان و یاور همیشگی گروه " کاک رئوف عبداللهی " به اتفاق خانواده محترمشان  پذیرائی مفصلی تدارک دیده بودند . این پذیرائی مفصل که با اجرای موسیقی همنوردان همراه بود تا ساعت دو بعد از ظهر و بجا گذاشتن خاطره ای خوش به طول انجامید.
جای دیگر دوستان خالی
نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ٦:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٦/٧/٦
comment نظرات () لینک