گروه کوهنوردی عصای سفید کردستان


+ شب مانی در ارتفاعات آوالان

عصر روز چهارشنبه13 خرداد با حضور 15 نفر از کوهنوردان آبفا و عصای سفید کردستان راهی قله 2935 متری آوالان در جنوب شرقی سنندج شدیم. 

فصل امتحانات اکثر اعضاء را زمینگیر کرد و مانع شرکت آنان در برنامه شد.  در ساعت 5 بعد از ظهر با مینی بوس کاک همایون فرجی  وارد روستای " درمولی " که در ضلع غربی آوالان  قرار دارد شدیم و بلا فاصله حرکت به سمت پناهگاه را آغاز ذکردیم.

به دلیل طولانی بودن مسیر پیش رو و آنکه  تا 500 متری اطراف پناهگاه چشمه ای وجود ندارد مقرر شده بود هر نفر بیش از 2 لیتر آب به همراه داشته باشد. ظرفهایمان را از آخرین چشمه مسیر پر کرده و با تلاشی مضاعف که برای تعدادی از افراد گروه طاقت فرسا بود شیب تند دره را در آن گرمای بعد از ظهر بالا رفته و خودمان را  به خط الرأس اصلی مسیر رساندیم. امتداد خط الرأس که پاکوب می باشد ما را به پناهگاه رساند. که حاصل 4 ساعت کوهپیمائی سنگین با کوله های سنگینتر بود.

بالاخره دوره فراغت فرا رسید و در ساعت 9 غروب پس از برپائی چادرها و استقرار خانمها در داخل پناهگاه مهیای صرف شام تدارک دیده شده توسط یکی از همنوردان گروه آبفا شدیم.                        ( جاتون خالی ) 

 لذت به یاد ماندنی آن شب را در چهره همنوردمان خانم باران سلیمی علیرغم سختیهای زیادی که در مسیر رسیدن به پناهگاه متحمل شدند مشاهده می فرمائید.

 ساعت 6 صبح  با آواز پرندگان سرحال و قبراق  از خواب بیدار شدیم و از آنجا که ذخایر آبمان در حال تمام شدن بود تصمیم گرفتیم چادرها را جمع و صبحانه را در محل چشمه موسوم به " کانی مزگت " یا چشمه مسجد که در مسیر قله قرار دارد صرف کنیم.

پس از صرف صبحانه ای مفصل که باقیمانده جوجه کبابهای شب گذشته را نیز در بر می گرفت راه قله را در پیش گرفتیم و در حدود ساعت 10و نیم صبح موفق به صعود  آن شدیم.

مسیر برگشت را از روستای سرچی انتخاب کرده بودیم که در ساعت 2 بعد ازظهر به  روستا رسیده و با مینی بوس آقای فرجی که در انتظارمان بود به سنندج برگشتیم.

نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ٦:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/۳/۱٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک