گروه کوهنوردی عصای سفید کردستان


+ هورامان 94

                 هورامان

 

 امسال نیز جاذبه های بسیار متنوع هورامان ما را به خود کشاند و به اتفاق کوهنوردان آبفای کردستان و مهمانانی بسیار عزیز از شهرهای سیاهکل و تهران جمعی 28 نفره را تشکیل و در روزهای پنجشنبه 27 و جمعه 28 فروردین ، مسیر گردنه " ژالانه " تا روستای " که لجی " هورامان را پیمودیم.

  همنورد فداکار و حامی گروه آقای باقر اجدادی از سیاهکل گیلان و خواهر زاده عزیزم خانم سیران احمدیان از تهران به ما پیوسته بودند.

جای همه دیگر دوستان خالی 


 

 

سفر امسال هورامان با گرد و غبار  ناخوانده ای همراه بود.  اما جاذبه های فراوان منطقه از جمله انبوه برف بر جای مانده در ارتفاعات موسوم به " تته " ما را بهت زده کرد و برای لحظاتی همنوردان نابینا را به لذت بردن از سرسره بازی فرا خواند.

و

  خانم شهلا عبدی در حال سرسره بازی

 ارتفاع برف گاهی به بیشتر از 3 متر هم می رسید.

 دخترکان زیبا روی و زیبا پوش منطقه هورامان

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

هر چند در سفر سال گذشته به هورامان با " کانی بل " وداع کردیم  ، اما امسال هم گذرمان به آنجا افتاد و اینبار  بر جنازه اش گریستیم.

نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٤/۱/۳۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ هفت گوهر

      

شرکت هفت گوهر که دارای سابقه 25 ساله در زمینه تولید و ساخت ماشین آلات و ابزارهای کوهنوردی و زنبورداری می باشد در بخش کوهنوردی اقدام به ساخت ابزارهایی همچون کلنگ ، یخ شکن ( کرامپون ) ، باتوم و بیل برف با کیفیت بالا و مطابق استاندارد نموده است که با مشابه خارجی آنها در رقابت است.

شرکت هفت گوهر دارای سابقه درخشانی در خصوص حمایت از ورزشکاران بویژه در بخش کوهنوردی و هیمالیانوردی می باشد. گروه کوهنوردی عصای سفید کردستان نیز از این حمایتها بی نصیب نبوده و اخیرا" بخشی از باتومهای مورد نیازمان را به اعضای گروه اهداء نموده اند.

بر خود لازم می دانیم که مراتب تشکر و قدر دانی خود را از این اقدام ورزش دوستانه مدیریت محترم آن شرکت ابراز نمائیم.                                   

نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٤/۱/٢٤
تگ ها: هفت گوهر
comment نظرات () لینک

+ آنا پورنا هم تسلیم رضا شهلایی شد.

                                     

     رضا شهلایی کوهنورد غیور و کرد کرمانشاهی

نوروز را در دهمین قله بلند دنیا جشن گرفت. رضا با عزمی آهنین در 56 سالگی پس از پشت سر نهادن قله های "اورست" "کی 2" و" کانچن چونگا" این بار به سراغ پر تلفات ترین کوه دنیا "آناپورنا" رفت و در روز چهارم فروردین پرچم ایران را بر فراز قله 8091 متری آن به اهتزاز درآورد.  بر اساس خبر درج شده در وبلاگ کوه نوشت قرار است در روز یکشنبه 16 فروردین به میهن باز گردند.

این موفقیت ارزشمند را به ایشان و جامعه کوهنوردی کشورمان تبریک عرض می نمائیم.

 

 

 

 

 

نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ٩:٢٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٤/۱/۱٤
تگ ها: رضا شهلایی
comment نظرات () لینک

+ بهارانه

                    " بهارانه "

 

 

 

 افتخاری نصیبمان شد و بهار 94 را با گامهای استوار هیمالیانورد بزرگ کردستان و فاتح قله اورست " حمید دهقان "همگام شدیم.

استاد که تواضع و فرو تنی اش هم به اندازه کوه اورست بزرگ است برای تعطیلات نوروزی به زادگاهش سنندج آمده بود و در دیداری حضوری علاقه خود را برای آشنایی با اعضای گروه کوهنوردی عصای سفید اظهار داشتند. هر چند اکثر اعضای گروه بدلایل مختلف در دسترس نبودند برای آنکه این فرصت گرانبها را از دست ندهیم با حداقل نفرات روز سه شنبه 4 فروردین در معیت ایشان راهی آبیدر شدیم.

 

  استاد در تمام مسیر ما را از تجربیات گرانبهای خود در زمینه های مختلف بهره مند کرده و با حوصله فراوان سئوالات متعدد دو ستان را پاسخ میدادند.

ما ضمن سپاس و قدردانی از این بزرگ مرد تاریخ کوهنوردی کردستان این برنامه را به فال نیک گرفته و امیدواریم در سال پیش رو بهتر و بیشتر از پیش با ایجاد فضای همدلی و جذب دیگر عزیزان نابینا و کم بینا در پیشبرد برنامه های گروه کوشا باشیم. 

 

 

نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/۱/٦
تگ ها: حمید دهقان
comment نظرات () لینک