گروه کوهنوردی عصای سفید کردستان


+ کوهنوردان کردستانی بر فراز قلل پامیر

 کوهنوردان تواتمند کردستانی آقایان واسع سید موسوی و کاوان محمد زاده موفق شدند طی برنامه ای فشرده و 20 روزه قلل کورژنفسکایا و کمونیزم از مرتفعترین قلل پامیر در کشور تاجیکستان را طی رو زهای 5 و 19 مرداد صعود نمایند. این کوهنوردان جوان و خوش اخلاق برنامه خود را با شعار حمایت از درگذشتگان بمباران شیمیائی سردشت و نجات چشمه بل اجرا نمودند ودر در نظر دارند با صعود به تمام 5 قله مرتفع پامیر نشان ببر برفی را که یه همین منظور اهدا می گردد از آن خود سازند.

 برایشان آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/٥/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ نجات چشمه زندگانی ( کانی بل )

به کوشش کانون کوهنوردان کردستان گردهمائی گروههای کوهنوردی و جمعیتها و شخصیتهای طرفدار محیط زیست  در محل زیارتگاه خضر زنده در دامنه کوه آبیدر بزرگ به منظور بررسی راهکارهای جلوگیری از به زیر آب رفتن کانی بل بر اثر احداث سد داریان بر روی رودخانه سیروان و برنامه ریزی جهت تشکیل گروههای اطفاء حریق مراتع و بدر قه 2 نفر از کوهنوردان عضو کانون ( آقایان واسع سید موسوی و کاوان محمد زاده ) که راهی قلل کمونیزم و کورژنفسکایا در کشور تاجیکستان هستندبرگزارگردید.

 

 

 

 

در این گردهمائی که در عصر روز دوشنبه 30 خرداد برگزار شد پس از آنکه آقای صلاح حقیقیان سرپرست کانون کوهنوردان کردستان گزارش فعالیتهای انجام شده را ارائه نمودند .آقای ماجد روحانی بطور مبسوطی آسیبهای ناشی از به زیر آب رفتن چشمه بل برشمردند و راههای مناسبی را برای بهره وری صحیح و بهینه از آن را پیشنهاد نمودند.

سپس آقای واسع موسوی گزارش برنامه خود را که با حمایت شهرداری سنندج و شرکت صنعت پخش مژده سقز صورت می گیرد بطور کامل بیان نمودند.  

در خاتمه برنامه گروه موسیقی انجمن بیماران قطع نخاعی که 2نفر از نابینایان نیز آنها را همراهی می کردند به اجرای برنامه پرداختند.

در این برنامه شخصیتهای هنری و مقامات اداری و پیشکسوتان کوهنوردی نیز حضور داشتند.

حضور آقای جلالی از پیشکسوتان کوهنوردی سنندج با وجود بیماری از نکات قابل توجه این گردهمائی بود.

 

 

 

نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ٩:٠٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/٥/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ رضا شهلائی

 «رضا شهلایی» هیمالیانورد خوب کشورمان پنجم مرداد ماه ۹۳ موفق شد دومین کوه مرتفع دنیا قله‌ی «کی ۲» به ارتفاع ۸۶۱۱ متر را صعود کند.

این صعود و موفقیت ارزنده را به این کوهنورد عزیز کرد کرمانشاهی، خانواده‌ی محترم ایشان و جامعه کوهنوردی کشور صمیمانه تبریک عرض می‌نمائیم.

لازم به توضیح است که رضا شهلائی صعود به قله اورست بلندترین و قله کانچن چونگا سومین قله بلند دنیا را نیز در کارنامه دارد و به صورت مستقل وبا هزینه شخصی اقدام به این صعودها نموده است.

 

نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ۸:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/٥/٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک