گروه کوهنوردی عصای سفید کردستان


+ منشور اخلاقی

 لذت فتح قله ها دو چندانمی شود

 

اگر همراهانی داشتهباشیکه 

 

چشمهایت را با آنان قسمتکنی

 

و با عزم و اراده و توانایی خودشان 


شانه به شانه اشان پای به

 

قلهبگذارید.


احساس شراکت در لذت همراهان 

 

تنها نیتمان از تشکیلگروهکوهنوردی

 

عصایسفیدکردستانمی باشد.

نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ۸:٢٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/۳/۳۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ پنجمین برنامه سال 93

                   دالامپر

صبح روز 14 خرداد با مینی بوس اجاره ای آقای منصور معماری به اتفاق 6 نفر از کوهنوردان آبفای کردستان عازم کوه دالامپر با ارتفاع حدود 3500 متر در 35 کیلومتری شمالغربی شهر اشنویه و در نقطه مرزی ایران با کشورهای ترکیه و عراق شدیم. در ساعت 3 بعداز ظهر وارد بخش زیبای "دزج مر گه وه ر" شده و پس از پشت سر گذاشتن روستای "کیسیان" وارد جاده خاکی رو ستای "سوله دوکل" که برای اجرای پروژه نیروگاه برق آبی تا نزدیکیهای قله ادامه یافته شدیم.

دشت سرسبز و زیبایی که مشرف بر آبشار معروف سوله دوکل بود برای برپایی کمپ انتخاب کرده ودر ساعت 4 بعد ازظهر چادرها را در کنار چشمه موجود برپا کردیم.

با گشت و گذار در منطقه و بازدید ازآبشار زیبای سوله دوکل (که بیم آن میرود با اجرای نیروگاه برق آبی واحداث بند بر روی رودخانه های دامنه دالامپر خشکانده شود ) به چادرها برگشتیم تا با صرف شام و انجام خوابی راحت خودرا مهیای صعود به قله نمائیم.

 

 

 ساعت 5 صبح روز بعد افراد گروه بجزبنده که همچنان درد زانوی چپم ادامه دارد با کوله های یکروزه راهی قله شدند.

 

وبا تلاش فراوان پس از حدود 5 ساعت موفق به فتح قله شدند.

نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ۱:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۳/۳/٢٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ توچال

              توچال

در تاریخ دوم خرداد آقایان ارسلان اعظمی ، فرشاد نصرتی ، طالب داربوئی به همراهی آقای کریم قوامی و همسرشان طی برنامه ای فشرده و سنگین یکروزه از مسیر دربند و پناهگاه  شیر پلا به قله 3950 متری توچال در شمال شهر تهران صعود کردند.


نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ۱٢:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۳/۳/٢٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ چهارمین برنامه سال 93

       چهل چشمه 

 

 

25 و 26 اردیبهشت در غیاب تعدادی از کوهنوردان ثابت گروه که برای شرکت در مسابقات گلبال به شهر بابلسر رفته بودند برنامه صعود به قله 3167 متری چهل چشمه که از لحاظ زیبایی نگین کوههای کردستان نامیده میشود را برگزار نمودیم.

 

 ازنمادهای بارز چهل چشمه گل زرد زیبایش است که به راستی چشمها را می نوازد.

در این برنامه خانمها پروین قلعه پرداز ، بهار حاج میرزائی وشرافت کریمیان و آقایان ارسلان اعظمی ، فرهاد وحدانی و کریم قوامی حضور داشتند.4 نفر از کوهنوردان مهربانک کشاورزی با سرپرستی همنورد عزیزمان آقای باقر اجدادی از شهرهای لاهیجان و سیاهکل ما را در این برنامه همراهی نمودند. بنده به دلیل آسیب دیدگی زانو گروه را تا شهر دیواندره همراهی نمودم.

کمپ را در منطقه زیبای موسوم به "کانی چاو ره ش " ( چشمه سیاه چشم ) برپا کردند. در اینجا به همراه کوهنوردان آبفای کردستان شام مفصلی که به وسیله آقای مهندس ولایتی مدیر امور آبفای شهر دیواندره و با زحمت فراوان تهیه و تدارک دیده شده بود صرف کردند.

کوهنوردان آبفا قله را که در یک ساعتی محل کمپ قرار داشت در ساعت 12 شب ودر زیر نور مهتاب صعود کردند. اما اعضای گروه ما صبح روز بعد بر فراز قله قرار گرفتند.

نویسنده : خالد اسعدی ; ساعت ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۳/۳/٢۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک